Technologia

KONSTRUKCJA

KONSTRUKCJA DOMÓW Z BALI

Nasze domy z bali zawsze opierają się na solidnej i szczelnej konstrukcji. Bale łączą się ze sobą za pomocą specjalnej techniki zwanej zamkiem podhalańskim krzyżowym na dwa czopy.

Połączenie bali to kluczowy element konstrukcji. Nasza jakość wykonania połączeń świadczy o wysoko rozwiniętej technice i kunszcie budowniczym.

Wraz z upływem czasu, zmieniającymi się warunkami wilgotnościowymi i związanymi z tym zmianami nawet w objętości drewna w połączeniach bali może nastąpić rozluźnienie, dlatego tak istotne jest by temu zapobiec. Stosowane przez nas rozwiązanie jest pracochłonne i wymaga dużego doświadczenia ale zapewnia też szczelność konstrukcji oraz ogranicza pracę drewna.

RAMY OKIENNE WIĄZANE

TECHNIKA MONTAŻU OKIEN W DOMU Z DREWNA

Ramy okienne montujemy we wcześniej precyzyjnie wyciętych czopach dokładnie umieszczając  elementy względem siebie. Powierzchnie ścian i okna przylegają idealnie niwelując tym samym wszelkie szczeliny. Ta technika zapewnia równe osiadanie konstrukcji domu. Jest to rozwiązanie tradycyjne i stosowane jest od wielu lat przez w tradycyjnym budownictwie drewnianym.

MSZENIE

MSZENIE DOMÓW Z BALI. UNIKALNA TECHNIKA IZOLACJI

 

Mszenie jest tradycyjną formą uszczelniania domów drewnianych, to piękna ozdoba ale i najlepsza izolacja. Mszenie wykonujemy za pomocą wełnianki drzewnej, która ma niezwykłe walory estetyczne ale i zabezpieczające. Przed umieszczeniem wełnianki między balami konstrukcja domu jest podbijania co gwarantuje dożywotnie utrzymywanie się mszycia na swoim miejscu. Wełniankę można układać na różne sposoby tworząc przy tym artystyczne warkocze.

Mszenie jest bardzo trudną i czasochłonną pracą, wymaga ogromnego doświadczenia i precyzji fachowca, który się tym zajmuje.

TEBLE

STABILNA I TRWAŁA KONSTRUKCJA DOMU Z DREWNA

Teble, to inaczej kołki drewniane z drewna twardego (buk, dąb). Stosowanie tebli ma dodatkowe funkcje zabezpieczenia drewna przed niepożądaną pracą, która jest naturalnym procesem związanym z upływem czasu i warunkami atmosferycznymi. Dzięki zastosowaniu tebli konstrukcja domu jest jeszcze bardziej stabilna i wytrzymała.

RYSIE

TRADYCYJNE LUB STONOWANE WZORNICTWO

Ozdobne zakończenie tragarzy pod okapem nadaje charakter i niepowtarzalność budynkowi. Kształt i ewentualne rzeźbienia dostosowywane są do upodobań klienta.

DOBÓR DREWNA

WYSOKA JAKOŚĆ SEZONOWANEGO DREWNA

Jesteśmy odpowiedzialni za dobór możliwie jak najlepszego drewna do budowy domu. Dzięki nowoczesnym technologiom drewno poddawane jest obróbce, która zabezpiecza materiał np. przed szkodnikami i grzybami, jednak to co jest dla nas kluczowe, to jakość drewna dobieranego do budowy domu, dlatego zawsze wybieramy drewno sezonowane co najmniej dwa lata.

RAMY OKIENNE

RAMY OKIENNE Z MODRZEWIA SYBERYJSKIEGO

Ramy wykonane są w technologii drewna klejonego z suszonego komorowo modrzewia syberyjskiego – drewna wyjątkowo cenionego ze względu na jego wytrzymałość. Jest to drewno o niezwykłych walorach estetycznych, naturalnie wybarwiane gęstym rysunkiem słoi.

Wizualne atuty ram z modrzewia syberyjskiego dodają kunsztu i artyzmu domowi z drewna.

Te wyjątkowej urody ramy znajdą zastosowanie w budynku o każdym stylu architektonicznym.

Profil ramy modyfikowany jest dowolnie w zależności od potrzeb Klienta umożliwiając montaż każdego profilu ościeżnicy okiennej.

BALE I PŁAZY

DOM Z BALI CZY DOM Z PŁAZÓW

Do budowy domów z bali używamy najlepszej jakości drewna, które gwarantuje stworzenie solidnej i trwałej konstrukcji. W siedzibie naszej firmy poddajemy drewno obróbce zachowując jednocześnie naturalny kształt bali. W zależności od projektu i upodobań Klientów budujemy domy z pół-bali lub płazów.

Przy domach z półbali rekomendujemy ściany działowe wykonane z płaza, co zdecydowanie poprawia komfort oraz higienę użytkowania.